Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Stáří

23.1.2019 | Jana

Dobry den.Už 2roky se staram o maminku 78let.Ma přiznany 3 stupen.Jeji zdravotni stav se rychle zhoršuje.Problem je vtom že doma nechce jist nechce chodit a nemluvi semnou.Začala sem ji davat 1x tydně do denniho stacionaře.Tam je uplně jina.Chodi s pomoci i na wc.Komunikuje sněma.Ale jak ji dovevu domu konec...Kam ji posadim tam ji najdu.Chodi už jen do plin...Pomaha mi sni dcera.A pokud maminka vi že se stara dcera.Tak i trochu funguje.Ale umě ne.Už sem psichicky i fyzicky nadně...A nevim jak dal.Jemi 52let.Děti už mam pryč.S manželem se nikdy neměli radi a přiznavam že ani mě moc nemusela.Sourozenci dali ruce pryč..Nechci skončit na psychiatrii ale asi to bohužel tak dopadne..Poradite mi co stim?

Je-li mamince dobře v denním stacionáři, proč je tam jen jednou týdně? Tam je fungující. U vás doma není spokojena i pro vás je současná situace komplikovaná. Zkuste situaci přehodnotit. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: