Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Stařecká demence

30.10.2010 | Aleš Navařík

Dobrý den,mám maminku,které je letos 79 let.Rychle se ji zhoršuje paměťa svým jednáním
začíná obtěžovat i okolí.Nechce si problém připustit.Ráda by do domu s pečovatelskou službou kvůli psovi,ale tam ji už nevezmou.Je nějaká rada jak s ní jednat a přesvědčit ji o problému?

Obávám se, že zatím maminku nepřesvědčíte o zhoršující se paměti. Je vhodnější a pravdivější hovořit o nemoci provázenou zhoršením paměti. Ovšem zde je potřeba i vyjádření lékaře, jeho autority. Jestli se skutečně jedná o demenci, nemoc se bude zhoršovat a konzultace bude občas potřebná.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: