Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Stařecká demence

30.10.10 | V.Fitzová

Stav mojí maminky se během 14 dnů velmi zhoršil, byla jí diagnostikována stařecká demence. Přestává si pamatovat, co se stalo před pěti minutami, ptá se na naše jména, neví, jak si má připravit jídlo.
Mohu její stav ovlivnit nějakými léky? Kam se mám obrátit o pomoc, potřebovala bych, aby s ní byl někdo, kdo by ji ohlídal, než se vrátím z práce a budu se jí věnovat. A taky - zvládnu to, bez nějakého proškolení, odbornosti?
Promiňte, hrozně mě to překvapilo. Je to jako blesk z čistého nebe. Děkuju. v. Fitzová

Zkuste se podívat na obdobné otázky v poradně a odpovědi na ně. Zatím proberte situaci s jejím ošetřujícím lékařem. Byla bych opatrná s náhlým zhoršením, uvažte souvislosti. S pomocí s péčí je k dispozici pečovatelská služba, /Asociace pečovatelské služby nabízí i kurzy, příjímá i rodinné pečující/ denní centrum, inzerce na našich stránkách...
Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: