Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


stařecká demence

2.11.2011 | Hana Pikulíková

Dobrý den,

od července 2011 po smrti tatínka, který se staral o maminku, jsme si vzali maminku k sobě a já se o ni celodenně starám. Je jí 87 let a trpí stařeckou demencí. Původně bydlela v severních Čechách, kde měla svého praktického lékaře a psychiatra. Nyní bydlí u nás v Nupakách, pošta Říčany u Prahy. Z tohoto důvodu bych potřebovala doporučit praktického lékaře a psychiatra, u kterých bych ji mohla registrovat a zároveň provést prohlídky. Vzhledem k tomu, že je maminka nesoběstačná a špatně pohyblivá, je velmi problematické jí dopravovat k lékařům. Proto bych potřebovala doporučit lékaře, kteří by mohli maminku naštívit doma a provést základní vyšetření.

děkuji

Hana Pikulíková

Vzhledem k tomu, že maminka žije s vámi ve vašem prostředí bude zmapovaní situace kolem praktického lékaře a psychiatra na vás. Kdo jiný, než vy, by mohl situaci lépe vyřešit? Jen upozorňuji, že psychiatr nemá návštěvní službu a i u praktického lékaře nebude situace jednoduchá. Je především na dětech, aby zajistily adekvátní péči o svého rodiče.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: