Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


stařecká demence

29.12.2011 | Věra Hendryhová

Dobrý den ,chci se zeptat ,jak postupovat ,matka mého manžela se hrozně zadlužila,tvrdí,že si nepamatuje že by nějaké smlouvy podepisovala,je jí 61 let, a není nám jsesné jak mohla získat ůvěry ve výši 500.000,-,není schopná nám to vysvětlit,nyní vyhrožuje že si něco udělá(spolyká prášky,utopí se apod.)Hlídáme ji 24 hod.denně,nemůže sama ani do obchodu pro pečivo,hned běží k bankomatu a chce vybírat finance i když nemá kartu,je to stařecká demence,nebo jiná nemoc ,nebo jen s námi mává,nevíme.Díky ní máme doma exekuce i když unás nebydlí,má své bydlení,ale ve stejném čísle popisném.Prosím pokud to jde poraďte.Právník radil dátna psychiatrii a zbavit svéprvnosti. Děkuji Věra

Není mi jasné z čeho usuzujete, že vaše tchýně je nemocná. Výrazné zadlužení přece není nemoc. Jak sama vidíte, potíž je převzít zodpovědnost za vlastní chybné jednání. Pomoc tchýni netkví v předání na psychiatrii, ale ve snaze zjistit, kde a jak, u koho získala úvěr a obrátit se na tento bankovní ústav, pomoci ji vyjasnit si splátkový kalendář a ten řešit. Samozřejmě na zklidnění se může podílet jistým podílem ambulantní psychiatrie, ale především vlastní rodina. Jinak se dohovořte s vaším právníkem na základě jaké choroby by navrhoval "zbavit ji svéprávnosti"s pokusem "zamést dluh pod koberec."


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: