Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Starecka demence

6.4.2012 | nikola

Dobry den, u moji babicky(82) se zacaly vyskytovat problemy (predpokladam spojene se starec. demenci). Jsou to predevsim sluchove halucinace. Navstevu u psychiatra ma na 20.4. Nicmene, podle toho, co jsem vycetla muze jit predevsim o Alzheimer.chorobu, kde prognozy jsou ve vetsine pripadu desive. Uz nyni mam z toho velike obavy, nebot ma maminka je jedinym potomkem, tudiz pece bude jen a jen na ni. Ja ziji daleko v zahr. Zajimalo by me, zda pri teto pripadne diagnoze existuje nejaka socialni(ekonom.)vypomoc( napr. na tzv. terenni peci), uz z hlediska toho, ze bychom radi, co nejdele meli babicku v domaci peci. Ale jedna jedina osoba jiste nebude schopna vse zvladat. Predem mnohokrat dekuji za odpoved.
Nikola

Sluchové halucinace nemusí být v souvislosti s komplikací demence, mohou, ale nemusí. Jsou zvládnutelné s pomocí buď praktického lékaře nebo psychiatra, jsou -li výrazným problémem. Z vašeho dotazu není jasná, v jakých podmínkách babička bydlí, dle nich se pak bude odvíjet další případné řešení. Samořejmě, že existuje sociální pomoc, kterou v případě potřeby by mohla vaše maminka kontaktovat. Příspěvek na péči lze najít na našich stránkách v nejčastějších dotazech. Podíváte-li se na odpovědi na podobné dotazy poradny, shledáte, že řešení se dá najít či z nich lze vycházet.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: