Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Starecka demence

6.1.2017 | Martina

Dobry den. Bydlime s babickou, 86 let, ktera trpi stareckou demenci a jeji stav se kazdym tydnem zhorsuje. Momentalne trpi vidinami, je paranoidni, obvinuje me rodice, ze ji kradou penize (vybira si duchod z uctu kazde dva dny a pak na to zapomene), takze si pujcuje penize a nechce je vratit, protoze "si vzala to,co jsme ji ukradli". Nejhorsi ale je,ze je velice zuriva,sprosta,vulgarni a my se bojime,ze nas zacne fyzicky napadat (fyzicky je naprosto v poradku a samostatna). Zadne leky nechce brat, protoze "ji chceme otravit". Obvodni lekar stale opakuje,ze to holt musime vydrzet. Je nejake reseni nebo musime opravdu pockat na to, az nekoho fyzicky zrani?

Upravit farmakoterapii může i praktický lékař. Při opětovném zhoršení stavu lze volat i pohotovost - pod vlivem duševní poruchy ohrožuje babička sebe i okolí a popíšete situaci. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: