Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Stařecká demence

9.8.2016 | Petra

Dobrý den, měla bych dotaz. Mám tchána, který se nám před rokem pomát. Nadává nám je zlej odcvhází z domu následně končí v nemocnici na jeden den kde opetovně podepisuje reverz. Mám zažádano už od unora o příspevek na péci stale nemáme v ruce žádne rozhodnutí. Otchána se staráme co to jde vozíme mu nákupy, uklízíme byt atd. Bohužek mám ZTP/P nemocného manžla a už si nevíme rady co s jeho tatínkem v nemocnici neusrále říkají, že zatím má lehkou demenci my si myslíme neco jineho. A že se má syn postarat. Jak se má postarat když sám potřebuje pruvodce. Poradte je možné tatu nekam umístit a ne čekat 3 roky na duchodák ??

Zkuste se - jak se ostatně dovídáte v odpovědích na podobné dotazy - na praktického lékaře do jehož kompetence problematika příspěvku patří. Ovšem je otázkou objektivní psychický stav vašeho tchána, což by měl posoudit - neurolog, psychiatr. A zvážit umístěni do zdravotnického zařízení či do domova se zvýšenou péčí. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: