Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


společné stáří manželů

13.11.2014 | martina bromová

Dobrý den, prosím o radu, jak mohu pomoci svým prarodičům. Dědeček (85 let) je po operaci krčku a trpí alzheimerovou nemocí, nyní leží v nemocnici, nemůže chodit, sám se nenají, nechodí na toaletu a také trpí cukrovkou. Babička (81 let) je zatím samostatná, nicméně péči o manžela doma sama nezvládne. Chodí s franc. holemi. Dědeček čeká v pořadníku do peč. domu s 24hod. péčí. Avšak babička je z toho smutná, život by chtěla dožít s ním. Existují nějaké takto smíšené domy pro seniory, kde by mohli sdílet společnou místnost a užívat si ještě jeden druhého, tak aby ale bylo plně postaráno o nemohoucího dědečka? Jsme z Olomouce. Děkuji mnohokrát za odpověď martina b.

Je potřeba zjistit možnosti v místě. Smíšené domy pro seniory sice nejsou, ale v rámci komplexu zařízení mohou jednotlivé stanice blízko sebe. Každý z vašich prarodičů potřebuje jinou úroveň péče a podle toho vyžaduje jinou úroveň zdravotně sociální pracovníka.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: