Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Soužití s mámou

4.9.2016 | Hanka

Dobrý den
Žiju v domku se svou matkou a se svými dětmi.Ovšem máma je už asi 13 let po operaci kotníku a má v noze šrouby.Které si nenechala vyndat.Ty šrouby jí už jezou z nohy ven(i mimo kůži).Občas se jí to podebere.A má to různé barvy.Ona ale odmítá návštěvu lékaře.Už loni si ji lékařka pozvala písemně na přeočkování proti tetanu.Taky nešla.Má i psychické potíže.Osobní hygienu odmítá,neuklízí-všude jsou haldy jejího prádla.Libuje si ve špíně.když vtrhnu na velký úklid,začne křičet,sprostě mi nadávat,kolikrát dojde i na sociálku na mne požalovat.:-).Že jí omezuju.Jo a nakonec začne mlátit dveřma a odejde z domku.A chodí po městě a stěžuje si známím.Dokonce si stěžuje po telefonu i mému synovci a neteři.Rozhádala celou rodinu.Ale kdybych nebyla u ní v domě,schnila by ve špíně.Nikdo jiný t příbuzenstva se totiž neodváží být tu déle než jedno odpoledne.Protože máma dává všem najevo,že nejsou vítaní.Ale postěžovat si,to jo.
A všichni zůčastnění příbuzní nadávají mne,ale nikdo mi s mámou nepomůže.Já tu mám v domku 2+kk.Platím mámě nájem.Protože je toho mínění,že děti jsou jen na obtíž a není žádoucí,aby byly jakkoliv podporované po dovršení dospělosti.Ale ONA potřebuje pomoc.Proto bydlím u ní.I když tvrdí,že pomoc nepotřebuje.Je jí 78 a už na plno věcí nestačí.Kolkrát si ani nezvaří.V zimě si odmítá topit.A hlavně ty návštěvy lékaře-to mne děsí.

Zkuste se zeptat, co byste konkrétně chtěla vědět. Váš příspěvek by jinak byl vhodný do příběhů. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: