Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


soused

4.11.2011 | Radka

Zdravím. Náš soused má vpéči nemohoucí babičku. Poslední dobou ji slyším často naříkat a dokonce jsem souseda slyšela jak ji hrubě okřikuje. Poradíte mi prosím co stím mohu dělat aby to nevypadalo jako zasahování do cizích věcí?

Je otázkou, jak se svým sousedem vycházíte. Bylo by vhodné situaci nejdřív probrat s ním, zda nepotřebuje babička pomoc. Vycházet pouze z jejího naříkání může být zavádějící, nevíte co je příčinou. Řada pečujících zná své lkající, fňukají, naříkají příbuzné strhávající na sebe pozornost, aniž by měla skutečně reálný poklad. Ale soused může být skutečně grobián, týrající psychicky, možná i fyzicky svou příbuznou. Pokud byste měla důvodné podezření na týrání záviské osoby, tak v tom případě byste měla oznamovací povinnost, bylo by třeba přerušit tento patologicky řetězec.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: