Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


SOUKROMÁ PEČOVAT. pro domácí péči

21.1.2013 | Lenka Mazáčová

SOUKROMÁ PEČOV.- domácí 24_hodinová péče pro seniora
Ahoj, potřebovala bych poradit, zda nevíte, jestli existují nějaké soukromé pečovatelky, které by mohly dočasně(cca na 1 – max.2 měsíce) být, (lepší možná napsat bydlet) po tuto dobu u našeho dědečka a poskytnout mu soc. péči? Jedná se o Královehradecký kraj, konkrétně okres Trutnov. Jde o to, že z dědečka se stal ležící a potřebuje 24 hod. péči. Paní, co s ním žije, po té co babička umřela se o něj perfektně stará..tím perfektně myslím, že neměla nikdy zkušenosti s takovou péčí, ale zvládá to ke svému věku výborně. Ale problém je, že ta paní jde do nemocnice v Praze na operaci a po dobu 1 – 2 měsíců nebude doma nikdo, kdo by se o dědu mohl starat. Navíc, ony k němu docházejí 2× za den soc. pracovnice, které zajišťují např. hygienu, takovou tu profesionální péči, co by norm. občan těžko zvládal. Samozřejmě, že jsme zvažovali varianty jako je dočasný domov pro seniory, atd., ale děda je ten typ člověka, že ho z domácího prostředí těžko někdo dostane, pokud je ještě při smyslech, myslíme si, že by to tam mělo rychlý spád Jistě, že na záskok, pokud by si pí. pečovatelka potřebovala něco zařídit, apod., byl by tam někdo na záskok. Doma by měla vše k dispozici, byt je velký 2+1 a spala by v druhé místnosti než-li děda. Finance na nákup, atd. samozřejmě dle dohody obou stran bude mít a na plat. podmínkách se také domluvíme. Moc vám předem děkuji za jakoukoli informaci či radu. trochu nám to totiž spěchá. přeji hezký den, Lenka

Máme rubriku inzerce, zkuste svůj požadavek vložit tam. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: