Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Smíšená demence

17.5.2013 | Iva

Dobrý den, u otce zhruba před rokem diagnostikovali na interně kde ležel s cukrovkou smíšenou demenci. Ještě mu není ani 60let. Zatím má problém se zapomínáním, nezvládá léčbu cukrovky a občas se přidávají záchvaty agrese, jednou napadl sestru v ordinaci. Chtěla jsem se zeptat jaký je průběh smíšené demence - je to stejné jako u Alzheimera? A druhý dotaz - je riziko, že onemocní i jeho děti (já a setra) ? Děkuji.

Průběh demence je velmi podobný jako u Alzheimerovy choroby. Je především nutné zajistit dohled a kontrolu nad léčbou cukrovky, neboť toto nemocný postižený demencí, není schopen zvládnout sám. I záchvat agrese může být v souvislosti s chybnou aplikací či nebraním antidiabetik. Dohled lze zajistit pomocí domácí zdravotní péče /Home Care/. Obě nemoci, jak diabetes, tak demence maji genetickou vlohu. Potíže související s cukrovkou, lze poněkud lépe ovlivnit, než s demencí.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: