Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Signalizační zařízení pro staré lidi

19.1.2004 | Ilona Sochorová

Naše strará babička, která bydlí v sousedním bytě poslední dobou občas mívá problémy s upadnutím nebo se mdlobami. Leží pak doma na zemi několik hodin a němůže se dostat k telefonu i když pomoc je hned za zdí. Můžete mi prosím poradit nějaké bezdrátové signalizační zařízení, zvonek na krk či jednoduchou vysílačku pro tyto účely a staré lidi. Mobilní nebo bezdrátový telefon babička absolutně nezvládne. Děkuji velice.

Bohužel nevim, kde vaše babička bydlí, v Praze lze přes Život 90 zajistit signalizační zařízení, jinak bych doporučila sociální odbor v místě vašeho bydliště. Pro informaci, jedna se o propůjčení "krabičky s tlačítkem", které je nutno stisknout, to pak vytáčí telefonní číslo na centrálu. K zavedení služby je potřeba, aby postižená osoba měla v bytě telefon a centrála kontaktní adresu na sousedy - pomoc se nějakým způsobem musí dostat do bytu. Služba je placená.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: