Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


seniorský dům s celodenní péčí

1.4.2018 | Ing. Ludmila Klofová

Prosím o vyjádření, zda lze zajistit umístění dlouholetých partnerů, nyní žijících v německém Ambergu, na území ČR v domově pro seniory s celodenní péčí. Mudr. Eva Kubisková, nar. 1932, měla soukromou praxi kožní lékařky v Achen, v Německu žije od emigrace po r. 1968, má český pas. V současné době už není schopná se o sebe postarat a jediným blízkým člověkem je její druh obdobného stáří, který má jednu nohu a silnou lupénku, je maďarské národnosti a žijí spolu několik desetiletí. Já jsem k nim cizí člověk a jsem s nimi v častém kontaktu telefonickém a několikrát ročně osobním (po smrti mého manžela, jeich známého). Dnes jsem zjistila v Ambergu, že situace je kritická, paní doktorka má silně tmavě zmodralé a oteklé nohy, dnes, když jsem je navšívila, ležela a jedla cca po jednom dni až to, co jsem jim přivezla. Pan Feri Nagy je zoufalý a dnes pil alkohol, i když jsem toto nikdy nezaznamenala. K tomu kolem nich začínají působit lidé, kteří je zřejmě chtějí připravit o majetek. To už se stalo s jejich autem AUDI, 5 let starým, koupeným za 85 000 euro a prodaným překupnické firmě za 18 900 euro (najeto 40 000 km). Z mého pohledu a mých možností (je mi 70 let) je jediná možnost přestěhovat je nejlépe do Prahy a okolí či na Písecko, kde bych se o ně mohla starat v oblasti administrativy a pod., neboť nikoho, kdo by je navštěvoval, nemají.
Děkuji za odpověď, řešení problému velmi spěchá.
L.Klofová

Zkuste probrat možnosti na vašem zdravotně odboru spádově patřícím tam, kam byste zvažovala přestěhování. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: