Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Senior v domácí péči

11.11.2012 | Andrea

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda existuje nějaké sdružení či společnost, která organizuje setkání či internetové předávání názorů a zkušeností mezi ošetřujícími příbuznými, kteří mají svého seniora doma. Můj dědeček je na přelomu mezi duševním zdravím a demencí, dokonce jsme museli schovat klíčky od auta, ptž mu nebylo schváleno zdravotní potvrzení, že ještě řídit může, ale on to nechtěl poslouchat. Jak to udělat s paličatým seniorem s počínající demencí, aby jsme s ním nejednali jako s nesvéprávným či dítětem? Předem děkuji za odpověď

Podívejte se na kontakty u nás, na našich stránkách, na svépomocná sdružení, například na Alzheimerovskou společnost. V daném případě má ovšem lékař, který zjistil kontraindikace k řízení, oznamovací povinnost.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: