Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Senior - omezení svepravnost

1.2.2019 | Věra Valová

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně tchána,věk 79let.Je po operaci mozku a ozařování mozku.Stalo se to,že vůbec neví kdo je,kdo jsme my,vlastně nic,má úplně prázdno.Bohuzel do zdravotní dokumentace uvedl paní,kterou nikdo nezná,oni si občas dali kafe,prostě využila situace a máme znemožněn přístup do zdravotní dokumentace kdekoliv a přístup k němu též odepřen.Vubec jsme ani nevěděli,,že byl na operaci a proč už vůbec ne.Nic nám nechce tict.Tchan nezvedne telefon,neotevře,když uvolníme.Mam dotaz,zda můžeme požadovat omezení svéprávnosti,či se obrátit na sociálku nebo popř.na policii??Jak nejlépe postupovat a mít přístup k dědovi a zdráv.dokumentaci.
Děkuji za informaci

Domluvte se nejdříve s praktickým lékařem vašeho tchána. Či s jiným lékařem, kterého pravidelně navštěvuje. Můžete dát podnět k omezení způsobilosti soudu dle trvalého bydliště tchána, ale kromě svého vlastního vyjádření nemáte žádný podklad. To, že tchán vám nezvedne telefon, neotevře, nesděluje nic o své operaci - nevede k závěru, že je třeba požadovat omezení svéprávnosti. Může svědčit o složitých vztazích mezi vámi atd. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: