Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Senior odmítá lékařskou pomoc

6.9.2017 | Alena Maštálková

Dobrý večer. Otec mého manžela je těžce nemocný (cukrovka, prostata, prodělal infarkt). V domácnosti žil spolu s manželovou maminkou, která onemocněla rakovinou jater, a protože už neměla sílu se o otce starat, vzali jsme si ji k sobě. Táta odmítá byt opustit, několik měsíců chodí skoro nahý, moč mu nekontrolovaně odkapává, nyní už i stolice. Sousedka pod ním si začala stěžovat, že ji nečistoty prosakují stropem do bytu. Zavolali jsme záchranku, lékař zjistil, že se táta orientuje v čase, na osoby a na místo, odmítá lékařskou pomoc, nechal si podepsat revers a zase odjel. Ta situace se zdá neřešitelná. Můžete nám, prosím, poradit, jak máme postupovat? Na koho se obrátit?

Chování vašeho tchána se nezmění, váš manžel je odhodlaný zatím situaci vydržet a proti jeho vůli jej nikam nepředat. Nevím, na koho byste se chtěla v dané situaci obrátit. Především je třeba přijmout myšlenku, že především váš muž je ve velmi náročném období a "neitlačit na pilu". TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: