Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Sdělení vážné diagnózy dcery

6.9.2016 | Martina Vávrová

Dobrý den, jak sdělit (nebo nesdělit?) rodičům, že jejich dceři (47 let) byla diagnostikována rakovina prsu a právě prochází chemoterapií. Matka (71 let) je citlivá osoba a trpí mnoha zdravotními problémy včetně onemocnění srdce, mj. jako důsledek léčby rakoviny prsu před 13 lety. Otec (79 let) je v celkem dobrém zdravotním stavu, i když začátkem roku prodělal radioterapii kvůli rakovině prostaty. Nicméně otec často opakuje, že už tady dlouho být nemusí a je na dceři, aby se o matku postarala.

Vy jste zřejmě ona dcera. Je otázkou, jak podrobně jste v rodině o zdravotním stavu jednotlivých členů a jejich léčení informováni, což se zdá, že dost. Není jasné, zda máte i svou vlastní rodinu, partnera, děti. Kdo vám po chemoterapii pomáhá? Kdo vás odveze, vyslechne, kdo je o vaší léčbě informován? TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: