Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Schizofrenie x alkohol

25.8.2021 | Nikola

Dobrý den,mám dotaz co máme dělat....otec 54 let má paranoidní schizof. Už přes 30 let.do roku 2014 byl víceméně pravidelně po 3 letech hospitalizovan.Bohuzel posledních 7 let měl špatného psychiatra který se na něj prostě vybodl,. Každou chvilku se měnili,tak že neměl stálého.Leky žádné nebere,dochází jen 1x za 14 dní na inj...bohužel stav je takový, že už ani na ty inj.chodit nechce,ven chodit nechce, alkohol a cigara jsou na 1.miste,neji, má cca 40 kg, vypadá jak bezdomovec, je vulgární a slovně agresivní vůči máme a bráchovi, zažívají vyloženě teror doma,neustále zhasíná světla aby nebylo vidět, vypíná tv, bordel všude kam se podíváte,je chodící černá knihovna- vše negativni Dr. Nic nedělá.uz nevíme na koho se obrátit,brácha s mamkou jsou už psychicky na dně a mám o ně strach děkuji za odpověď

O dalším postupu se dohovořte s jeho praktickým lékařem, má možnost i návštěvní služby. TT
Jen upozorňuji, že aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se pochopitelně i poradny!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: