Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Schizofrenie mojí babičky

30.8.2011 | Pavla Anastasiadisová

Dobrý den,
moje babička trpí schizofrenií. Vypráví mi, že má doma 5 satanů, který ji musí potrestat a nemůže se jich zbavit. Oni jí koušou kopou a strkají do ní dráty do konce s ní souloží po tom co jí uspí. Třeba jí i navádí v obchodě aby kradla. Prý to trvá už deset let ale poslední 2 roky se to zhoršilo. Ona po mě chce abych napsala panu Paulíčkovi(z novy) email který zní: od vašeho Hajzla vím o vás vše prosím vezměte si je. Myslím i Petra (ten hodný satan). Pan Vladimír ať si vezme Michala s Jarouškem. Už mám dost kopanců bodanců, když ne, co o vás vím se dozví celá veřejnost. Je úplně zoufalá i brečí. Je jí 71 let. K lékaři jít odmítá. Má napsaný dopisy pro případ že jí zničí. Jeden pro kriminálku a jeden dopis na rozloučenou. Nepřipouští si, že je nemocná. Poraďte co mám dělat.
vnučka Pavla

Domluvte se s praktickou lékařkou o dalším postupu a následné léčbě. Není vhodné, aby babička pod vlivem psychotických prožitků kradla v samoobsluze. Návštěvu lékaře lze volit i cestou konzultace - tím, že je zoufalá a brečí. Jaké že to má trápení.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: