Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Schizofrenie

10.3.2011 | Roxxy

Dobrý den, už několik let mě sžírá otázka, jaká je pravděpodobnost, že mohu schizofrenii dostat. Minulý rok na ni zemřela moje maminka(silná schizofrenie,ve věku 48 let) a také můj dědeček, kterého jsem nikdy nepoznala. Mám ještě dva bratry, já jsem prostřední. Dočetla jsem se, že nemoc může vypuknout ve 20 letech a to mi bude co nevidět. Nevím, jaké jsou projevy, zatím jsem navštěvovala dětského neurologa kvůli častým bolestem hlavy, ale nevím, jestli to s tím souvisí... Už asi poslední 3 roky mi začaly víc padat vlasy a nevím, jestli to nemá spojitost. Dá se to nějak vyšetřit? Podobná jsem spíš otci, ale po matce mám skon k umění a tyto dovednosti. Předem děkuji za odpověď

Váš dotaz nesouvisí s problematikou naší poradny, určenou pro pečující o starší, těžce nemocné rodinné příslušníky. Což váš problém není. O schizofrenii najdete na webu desítky stránek, bylo by vhodné se podívat na její charakteristiku. Na vlastní schizofrenii se neumírá, nepadají vlasy. Své pochybnosti můžete konzultovat s neurologem, kam docházíte a znají vás tam.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: