Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


schizofrenie

11.4.2011 | Novák

Dobrý večer mé mamince je 64let,má problémy se srdíčkem a trpí schizofrenii.Nevychází ven a o domacnost se také nepostará.Musí být pod neustálým dohledem jinak vyhazuje léky nebo volá na policii že ji pronásledují zločinci.Pracuji na raní směny,má přítelkyně je zatím bez práce tak je doma.Měli bychom nárok na příspěvek při péči o maminku???Děkuji za odpověd

Spíše bych se věnovala stabilizaci psychického stavu, který zřejmě není kompenzovaný, což by bylo potřeba probrat s ošetřujícím psychiatrem. Případný "nárok" na příspěvek na péči má maminka, nikoliv vy, což na dálku nelze posoudit.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: