Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


ročník 1922

24.7.2011 | Věra

Moc prosím o radu.Moje matka ročník 1922 poslední rok trpí zřejmě výjevy z podivných snů, které ji děsí i ve dne a nedá se jí pomoci.Několik let bere Lozap na tlak a Tralgit na bolesti kloubů. Loni jsme požádali její lékařku o Citalec. Má brát denně 1/2. U lékaře nebyla již léta a nikam ji nedostaneme. Bydlí sama ve svém bytě a k nikomu nepůjde. Střídáme se u ní denně dopoledne i odpoledne,ale ten psychický stav se horší.Je nějaká pomoc? S pozdravem Halamová

Z příspěvku mi není zcela jasné, jak příznaky vaší 89 l. maminky vypadají, v čem je zhoršení stavu. Jak jste dospěli k Citalecu a jaká byla jeho účinnost? Užívá jej i v současnosti? Bylo by vhodné, aby ji někdo z lékařů viděl a praktický lékař má možnost návštěvní služby. Teoretický rozklad na dálku není příliš nosný.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: