Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Revers seniora v ohrožení

12.1.2018 | Marie Pilná

Dobrý den, moc prosím o radu. Náš 79ti letý příbuzný si zlomil krček. Žije sám. Byl převezen dp nemocnice, kde mu bylo sděleno, že musí podstoupit operaci. On šel na revers domů. Lékaři ho přivezli domů, posadili na židli, nedali mu ani berle a nechali ho tam. Je na všechny dost protivný. Seděl tam půl dne, až když jsme mu volali, řekl, co se děje. Neměli jdme ani klíče, přijeli hasiči a záchranná služba. Nikam nechtěl. Prý se o něj postarají příbuzní. Nakonec to paní doktorka lonzultovala s psychiatrem po telefonu a byl převezen do nemocnice. Trpí bludy, že mu chce někdo otrávit jídlo, že mu někdo chodí do bytu, když není doma. Ohrožuje sám sebe na zdraví. Co když znovu podepíše revers a pustí ho domů? Bude sedět na židli se zlomeným krčkem? Nemůžeme se o něj celodenně starat. Co máme dělat? Je sprostý a všechny vyhání. I lékaře.

Jestliže váš příbuzný trpí zjevnou duševní poruchou, těžko může podepsat kvalifikovaný reverz. Je vhodné při vašich obavách z propuštění do domácí péče, kde by byl sám, konzultovat ošetřujícího lékaře. Péče o příbuzného není povinnost. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: