Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


respektovat?

10.2.2018 | Jana

Dobrý den, moje 80letá máma prodělala rakovinu prsu, nad kterou alespoň prozatím zvítězila. Měla poslední dobou tendenci odmítat různá vyšetření (má i dost jiných zdravotních problémů a mnohá z nich byla opravdu obtěžující). Tento týden došlo ke smutné události- máminu onkoložku odvezli do nemocnice a zřejmě je to vážné. Máma, jinak velmi racionálně uvažující, se striktně odmítla objednat k jinému onkologovi a nemůžu s ní hnout, má jít na roční kontrolu, ale ona se rozhodla, že už nikdy k žádnému onkologovi nepůjde.Několikrát v průběhu léčby měla tendenci to "zabalit", teď už s ní opravdu nemůžu hnout. Snažím se v životě ctít vůli druhého člověka...ale teď?

Uvažte k jakému jinému lékaři má maminka důvěru, je ochotna k němu zajít a zda je to skutečně potřeba. Jak vidíte "tlačit na pilu" v daném případě k ničemu nevede. Nebo máte podezření, že došlo k recidivě? TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: