Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Rekvalifikace ?

22.9.2004 | Blanka Korkešová

Paní doktorko, můžete být prosím konkrétnější v odpovědi na můj předchozí dotaz ? Jsem z Prostějova a o žádné možnosti rekvalifikace nevím. Děkuji.

Bylo by vhodné zvážit, do čeho byste se skutečně chtěla zapojit a poté zmapovat, zda vaše přání je reálné. Podívat se na úřad práce, jaké rekvalifikační kurzy nabízejí a za jakých okolností. Podívat se po vzdělávacích programech v Prostějově se zaměřením sociálně právním či zdravotně sociálním. Přichází v úvahu i dálkové VŠ studium v uvedených oblastech - je možné se soustředit pozornost na Ostravskou univerzitu, či Brněnskou a pozeptat se tam. Ale možná by v rámci pomáhajících profesí stálo zato navštívit v Kroměříži dobrovolnické centrum DC Spektrum, Husovo nám 13 (www.spektrum-km.cz), věnují se dětem, seniorům, nezaměstnaným. Případně Olomouc, Proso, Dolní nám. 38 (www.volny.cz/proso). Konec konců, v Prostějově není, mohla byste iniciovat jeho vznik, co říkate?


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: