Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


rekvalifikace

21.10.2004 | Eva Plucnarová

Prosím o vysvětlení rozdílů různých úřadů práce v nároku na bezplatnou rekvalifikaci. Jsem přes rok na úřadu práce v Bílovci (NJ), po absolvování střední školy, nebylo mi nabídnuto jediné pracovní místo a při požadavku na jakoukoliv rekvalifikaci mi bylo sděleno, že jedině v případě, že mám předem zajištěnou práci. Ale podle svých kamarádek a spolužaček je to např. v Ostravě nebo v Opavě jiné. Byla jim umožněno si vybrat z několika rekvalifikací, tím získali další šanci a navíc 60% podporu v nezaměstnanosti. Mně bohužel nepovolili ani rekvalifikaci na počítače, upozorněji, že pravidelně docházím na úřad práce a neměla jsem žádný konflikt. Proč jsou takové rozdíly mezi jednotlivnými úřady ?Chtěla bych mít stejné šance jako druzí. Je to zase jen v lidech? Prosím poraďte mi. Děkuji

Situace je velmi složitá, liší se region od regionu, na míře nezaměstnanosti i jeji struktuře. Mám zkušenost s úřadem práce (ÚP), který nabídl rekvalifikační kurz výpočetní techniky, ale nikdo z jejich absolventů nezískal následně zaměstnání! Kurz, ač pracovnici ÚP situace mrzela, zrušila. Jedná se skutečně o nabídku a poptávku. Proto je srozumitelné, že ÚP podporuje rekvalifikace v profesích, kde se frekventanti či frekventantky uplatní. Zkuste se zamyslet, do čeho byste se mohla zapojit, kde je nedostatek a jakých profesí, kam směřovat své úsilí, bez ohledu na ÚP. Dokonce by vás měly napadat i myšlenky ohledně přestěhování. Kde by byl, či mohl být zájem o vaši kvalifikaci nebo nabídli rekvalifikaci, o níž je následně zájem? Jak konstruktivně se k situaci staví vaši přátelé a známí? Přeji hodně trpělivosti a optimismu.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: