Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Rakovina v posledním stádiu

13.6.2013 | Aneta

Dobrý den, děda (71) má rakovinu tlustého střeva v posledním stádiu (nemá vývod, má metastáze na plicích i játrech, z postele vstane, jen vyjímečně na toaletu). Stará se o něho babička (69). Děda už se sám ani neomyje, stěžuje si na proleženiny... Chci se zeptat, kdy má nárok na osobní asistentku (ošetřovatelku), jak je to se zapůjčením zdravotních pomůcek, a má děda nárok na příspěvek na péči?? Děkuji

Podívejte se na odpovědi na podobné, či identické dotazy v poradně. Především na rubriku nejčastější otázky - příspěvek na péči. Babičce by mohla pomoci zdravotně sociální služba Home care, kde by se mohla domluvit dle stavu dědy případná potřebnost zdravotních pomůcek.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: