Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


psychická způsobilost rodičů

7.2.2013 | Zdeněk

Dobrý den,
mám rodiče 44 ročník matka, 47 ročník otec. Žijeme v dvougeneračním domě. Matka je od roku 94 v plném invalidním důchodu z důvodu mrtvičky a mírně poškozené páteře. Problém je v tom, že se nám narodila v říjnu dcera, a přestali rodiče respektovat naše soukromí už dříve přebírala matka naše skříně, i soukromé věci v ložnici, v nočních hodinách začala vcházet bez vyzvání do ložnice a dožadovat se vydání naší dcery která poplakávala protože trpí na plynatost. Dále začaly oba rodiče vyhrožovat že nechají PARTNERCE odebrat naši dceru, budou volat sociálku že ji týráme atd. Okamžitě jsme tedy nechali udělat dceři vyšetření že vyjma plynatosti na kterou děti trpí je zcela v pořádku. Stejně Odbor Sociální správy volaly a poslaly kontrolu, ta neshledala závad. A nakonec daly ultimátum že do jara musí moje partnerka opustit jejich dům. Já a dcera že můžeme zůstat. Největší problém je v tom že před doktory, známímy a jinými lidmi a institucemise se dokáží perfektně přetvařovat a lhát jak jim ubližujeme a týráme dceru a další. Obávám se že po psychické stránce nejsou zcela zdrávy. Jak máme dál postupovat. Dá se nějakým způsobem zařídit jejich psychologické vyšetření?
Děkuji za odpověď

Těžko řešit chronické problémy a hádky na dálku. Navíc z dotazu není jasné, jak je vyřešena platba za nájem, kdo vlastně u koho bydlí. Chování vaší maminky zřejmě již dříve narušovalo vaše soukromí, asi si i tatínek přidal. Zřejmě vaše partnerka je jim trnem v oku. Společné soužití vám nesvědčí. Co ovšem očekáváte od psychologického vyšetření? Co se pak změní v soužití? Vidíte sami, že přes kontrolu odboru s negativním výsledkem, se nic neměni. I s psychicky alterovanými lidmi žijeme pohromadě a zkoušíme hledat cesty, jak spolu vyjít. Lze i řešit i soudně, nejedná-li se o psychicky alterovaného člověka - pomluvy atp. Má to však význam?


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: