Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


psychiatr

22.12.2016 | Lucka

Dobrý den, máme v domácí péči imobilního dědu (86let) po zlomenině krčku. Nedokáže sám ani sedět neo něco udržet v rukách. Péči o něj zvládáme s pomocí pečovatel. V současnosti nás ale trápí jeho psychický stav. Je zmatený, mluví z cesty, vrací se do dob mládí, ale nejhorší jsou ale noci. Ty dokáže celé prokřičet voláním o pomoc. Nyní už takto křičí i přes den. Když se ho zeptáme, co se děje mluví z cesty. Někdy je skutečně až zlý. Pořád chce vstávat z postele (neuvědomuje si, že už několik měsíců nechodí) a někdy ani neví, že je doma. Obvodní lékařka mu píše recepty na zklidnění od stolu, chtít po ní ať přijde k nám domů? Ani jednou u nás nebyla za ty měsíce. Na prosby, jestli může napsat jiné léky, protože ty dosavadní mu nezabírají pomalu nereaguje, prášky mu chce spíše ubírat. Paní doktorce bych skutečně přála zažít jednu noc u nás doma, aby poznala, co to je. V současnosti se snažíme najít psychiatra, ale bohužel, jakmile řeknu, že děda je imobilní a do ambulance ho nemáme šanci jak dostat, končí naše rozhovory tím, že výjezdy neproplácí pojišťovna a oni nemohou nikoho léčit, když ho nevidí. A ještě mě odkážou na obvodní lékařku.....je to začarovaný kruh. Prosím, nevíte o nějaké službě, která má smluvního psychiatra? Nebo způsobu jak můžeme psychiatra dostat k nám domů? Přeci nejsme jediný v takové situaci......ale nevíme, jak toto vyřešit....Děkuji za všechny rady.

Návštěvní službu má skutečně ve své náplni práce obvodní lékař, nikoliv psychiatr. Problematiku by měl OL zvládnout, případně může úpravu farmakoterapii konzultovat s psychiatrem. Celou záležitost lze probrat s revizním lékařem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: