Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Protiskluzné možnosti

7.9.2003 | Jana

Co mohu i pro sebe udělat, abych nepadala? Bez ohledu na můj věk, patřím mezi mladší, zařazuji se mezi "padací", ať dělám, co dělám. Oproti ostatním jsem daleko častěji samá modřina a mé děti si mi smějí, že je předčím.

Jsou jedinci, u nichž je psychomotorická koordinace skutečně zhoršena. Je dobře, když o tomto znevýhodnění víme a konec konců lze situace použít jako "veselé historky z natáčení". Tvořivosti se meze nekladou. Kromě odstranění prahů, koberců a zdrsnění toho, co zdrsnit lze, máte madla, tak na obrázcích doporučuji pomůcky pro případy, kdy máte nevhodné hladké podrážky, máte dobrý vztah ke kobercům a lpíte na nich, snídani dostáte na klasickém servirovacím stolku. (nesmeky, protiskluzne podlozky pod koberce, či v metráži, uplatnitelné kamkoliv)


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: