Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


prosím, poraďte

30.11.2011 | Sedláčková

Vážená paní doktorko,bohužel jsme se ocitli v situaci, kterou nikdo z nás nepřeje sobě ani svým blízkým. Naše maminka, v květnu 2012 by se dožila 80 let, měla 13. 11. 11 úraz. Doma při vaření, se jí zřejmě zamotala hlava, nebo nastala krátka ztráta vědomí, prostě se vzbudila na zemi, ležela na břiše a nemohla se pohnout. Cca za dvě hodiny ji takto našel manžel, když se vrátil z práce. Diagnóza je strašná, rozdrcený krční obratel, porušená mícha. Od krku dolů je ochrnutá a je to nezvratný stav. Podstouopila operaci, rehabilitační cvičení atd., ale bohužel... Opakovaně měla zápal plic, v současnosti je poslední zápal plic zaléčen, odpojili ji od řízeného dýchání. Dýchá za pomoci kyslíku. Výživu má zavedenou trubičkou přímo do žaludku. Prognóza je velice špatná, ovšem ráda bych mamince ty poslední chvilky nějak ulehčila. Mozek ji funguje naprosto skvěle, netrpí žádnou stařeckou demencí. Nevím co je možné pro ni udělat. Pan doktor mi řekl, že domů si ji vzít nemohu. Nikdo nedokáže odhadnou jak dlouho bude maminka trpět, zápal plic se bude opakovat. Předávají ji z nemocnice do nemocnice, z oddělení na oddělení. Byla již na neurochirurgii v Lbc, na JIP v JBc, na spinální jednotce v Lbc, na ÁRO v Lbc, momentálně je na ÁRO v Jbc, ale chtějí ji předat do nemocnice v Turnově, asi na internu, je totiž z Malé Skály. Prosím, nevíte jak mám mamince pomoci? Jistě znáte spoustu podobných příběhů, třeba něco existuje. Já ale už asi nedokážu reálně myslet. Děkuji moc Sedláčková

Pomoci je možno pouze potvrzením, faktem, že ji nebudou z nemocničního zařízení stěhovat do dalšího. Pracoviště, které zajistí doporučené procedury a po dvou měsících nepředá jinam. Což může být i LDN, jednoduše v zařízení, kde je stálý, zaučený tým, který se o maminku postará, který nebude daleko ani od vás.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: