Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosím o radu -

8.11.2010 | Eva Zelená

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, když je tatínek větší část měsíce v nemocnici a maminka se o něj stará pouze po 9 dní ,kdy je na ošetřovačce , co potřebuje k vyplnění a žádosti o dlouhodobé péči ? Maminka má 4 roky do důchodu, tatínek je v invalidním důchodu a má záchvaty , kdy není schopen se o sebe postarat.
Tento stav se stále opakuje několikrát do měsíce , kdy si při záchvatu nestihne vzít lék,který má ...co potřebujeme za dokumenty ,kam si je dojít vyzvednout a od koho ,aby byly potvrzené.Jelikož se tatínkům stav nelepší a stále by měl být pod dohledem/ zamotá se mu hlava ,upadne , dostává záchvaty několikrát do týdne/ jak se postupuje a z čeho se vše vypočítává.Je mi jasné, že vše bude mít dlouhé trvání ,bude se muset opět před komisy a atd. Děkuji předem Eva Zelená

Jestliže tatínek větší část měsíce v nemocnici a maminka se stará 9 dní, nemá velký význam žádat o příspěvek na péči - jestli dotaz směřuje k němu. Po propuštění je třeba zhodnotit v čem je tatínek závislý na péči další osoby. Z vašeho popisu není jasné o jaké záchvaty se jedná a v čí je péči. Tam získáte bližší informace, navíc podrobnější rozbor bude v propouštěcí zprávě.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: