Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosím o radu

15.1.2011 | Alena Kreidlová

Dobrý den,
mám maminku 83 let. Již 3 roky žije s námi ve společné domácnosti, protože už se nemohla o sebe postarat. Má Parkinsonovu nemoc a praktickou slepotu. V poslední době byla zmatená, povídala nesmysly. Byla jsem objednaná na únor ke specialistce přes stařeckou demenci. Bohužel 5.1.2011 byla převezená záchrankou do nemocnice na internu s tím, že to bylo srdíčko. Nikdy se na srdce neléčila. Na interně leží dodnes. Pořád spí, málo otvírá oči a její stav je zatím stejný. Lékařka mi zdělila, že laboratorní výsledky jsou lepší, ale psychika je špatná. Chtěla jsem maminku domů, že se o ní budu starat.Lékařka to nedoporučuje a doporučuje mi LDN, protože tam by měla k dispozici kapačky a kyslík, což já doma nemám a mohla by doma zemřít. Nevím, ale mám s LDN taky strach. Může nějaký psychiatr v tomto případě pomoci ? Maminka je prozatím nyní ležák a bohužel nevím, jak se dál situace bude vyvíjet.

Rozhodnutí je na vás, maminka je velmi vážně nemocná, špatně její zdravotní stav může skončit nejen doma, /za pomocí domácí hospicové péče lze zajist kyslík i kapačky/ ale i v LDN. Jakou pomoc byste očekávala od psychiatra? V čem by mohl pomoci? V čem je psychika špatná? Nesmíte zapomenout, že tělo s psychikou jsou spojené nádoby, chátrá-li tělo, chátrá i psychika.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: