Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


prosim o radu.

19.5.2011 | Eva Skodova

dobrý den , mam maminku , věk 64. která si neustale namlouvá, že jí kradou lide v domě , nejbližší, příbuzní, volá na ně policii, nechala si dokonce na dum namontovat kameru, která sníma jaký, koliv pohyb , plus čidla, nevím ,co si s tim mam počít , nic z toho neni pravda , je v duchode , a neustale je doma , je vdova a v dome je sama , na dvoře ma psa , ale nic z toho jí neochranuje,podle ní, je nejak nemocná, porad te co mam dělat ,dekuji , skodova Eva

Vaše maminka zřejmě trpí duševní chorobou. Projevy ovlivňují její myšlení, následně chování a jednání i emocionalitu. Maminka má strach a brání se. Pokud vnímá svůj stav jako nemoc, bylo by vhodne, abyste ji doprovodila k praktickému lékaři a domluvili návštěvu u psychiatra.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: