Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosím o radu.

3.4.2018 | Daniela Hnízdilová

Jsem dlouhodobě nemocná a jsem polymorbydni pacientka.Můj stav se zhoršuje,nemohu chodit,infuze mi zaberou tak na 14 dnů a opět se to zhoršuje.Nejsem schopna docházet na diabetologovi,kardiografii,ani na plicní.Před lety mi bylo sděleno,že zůstanu na vozíku.Mám obavy,ze se to naplňuje i když mi na tuto otázku jiz není zodpovězeno.Poraďte co mám dělat?Kam se obrátit?Je mi 68 let a už 4 roky nevycházím ven.Vše obstarává muj přítel.Nákupy,lékárnu.Ale k lékařům na kontroly za mně chodit nemůže.Děkuji Hnízdilová.

Předjímat, co bude, lze těžko, to že zůstanete na vozíku je sice možné, ale zatím tomu tak není. Spíše je potřeba, abyste měla dostatek informací a kontaktů na koho a kam se obrátit, nejenom na svého přítele. Není z vašich informací jasné, proč nevycházíte ven. Návštěva lékaře je z hlediska společenského kontaktu poměrně málo. Podívejte se po internetu na svépomocné skupiny, jejich rozpravy a pokuste se případně zapojit. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: