Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosba o radu při péči o dementního partnera

7.11.10 | alena lagardeová

Jedná se o partnera (83),s paměťí i s chůzí má těžkosti a přesto chce být aktivní, dělat co mu nejde (fotografování na př.ptáků) chce abychom denně jezdili ven, do okolí, přitom by mohl doma, z okna u krmítka pozorovat sýkorky a pod. Samozřejmě ráda také jedu do přírody, ale denně? na své záliby (čtení) mi pak nezbývá čas. Ani sledování TV ho moc nebaví, i přitom musím být u něj. Vím, že je to těžké někoho nutit aby nebyl tak aktivní, přešel na vhodnější činnost. Zlobí se na mě když mu není vyhověno, bere to jako samozřejmost když o něj sama pečuji. Vlastně o to aby mi byl vděčný mi nejde, spíš jak udělat, aby pchopil, že prostě nemůže už dělat vše co by chtěl

Asi je problém u vás, odmítnout to, co dělat nechcete, či ani nemůžete. Zkuste se nad tím zamyslet.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: