Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosba o radu

16.6.2011 | Michálková

Dobrý den, prosím vás, mám prosbu. Moje maminka je umístěna v domově pro seniory, má přiznán III. stupeň bezmocnosti. Celý příspěvek ve výši 8 tis. je zasílán na účet domova. O to by mi ani nešlo, že jde celý příspěvek na domov ( i přestože péče absolutně neodpovídá, většinu péče odvádí tatínek, který s ní je na pokoji). Jde mi nyní hlavně o tuto záležitost. Mamka má těžkou inkontinenci a lékařka( smluvní , která je v domově s bídou 2 hodiny týdně a maminku za celou dobu pobytu 3 měsíce viděla 10 minut, když si ji zaregistrovala) mamce na 3 měsíce předepsala 10 balíků Moli Care mobile Medium 008731( více prý v žádném případě nemůže). Toto množství ( 140 ks) mamince stačí sotva na měsíc a půl a já pak vše dokupuji, vyjde mně to na velké peníze. Když jsem se ptala, proč nelze využít částky z příspěvku, tak mi bylo řečeno, že na tohle není určen. Prosím, je možné, aby zmíněná lékařka předepisovala větší množství? Kde já mám na to vše neustále brát peníze, dokonce domovu doplácím ještě měsíčně 2300 jako příspěvek na ubytování a stravu, neboť maminka má nízký důchod pouze 5 600,- ( domov sebere celý příspěvek 8 tis., plus 8300 je zvlášť na stravu, ubytování, praní a na tento doplácím zmíněných 2300 měsíčně), no a dalších 4 tis. mně vycházejí inkontinenční kalhotky. Prosím, dejte mi vědět, zda je nějaká možnost předepisovat mamce větší množství přes pojišťovnu nebo zda lze zažádat domov, aby část příspěvku mamince vraceli na zakoupení inkont. kalhotek. Děkuji moc! Hana Michálková

Konzultujte množství plenek se spádovým revizním lékařem, sdělí jak dál možno postupovat Co se týká platby, jsou děti povinni přispívat na péči rodičů, můžete se s problémém obrátit na zdravotně sociální odbor v místě vašeho bydliště. Příspěvek patří tomu, kdo se stará, ve vašem případě samozřejmě ústavu.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: