Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosba o radu

18.7.2014 | Jana

Dobry den,chtela bych se zeptat na radu.Muj pritel ma 3 roky peci o svoji matku s ACH.Pred necelym rokem si nasel praci,ja ji mam take.Staram se o jeho matku ve volnem case,alezacinam mit deprese a uzkostne stavy.Pomalu se vzdavam svych konicku a aktivit u kterych jsem si psychicky odpocinula.Mam socialni uzkostnou poruchu,na kterou beru antidepresiva.Uz to psychicky nezvladam.Mama ma 2stupen ACH.Jak to mam resit byly obe strany spokojene.Dekuji za odpoved.

Bylo by vhodné probrat situaci kolem maminky vašeho přítele především s ním a uvážit možnost zapojení profesionální pomoci. Tedy zažádat o pečovatelskou službu, případně o denní centrum, což z příspěvku na péči lze zaplatit.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: