Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prosba o informace

9.1.2019 | Jitka

Vážení,
mamince je 79 let a a postupně se jí zhoršuje paměť, v posledním roce je to sílící tendence. Navíc začíná být občas zmatená, v poslední době i hubne a máme podezření, že se špatně stravuje. Naše snahy o zajištění jídla, nákupů ap. maří, lže nám ap. V případě, že se snažím s ní na téma péče o domácnost, jídlo, atd. komunikovat, sdělí mi, že je svéprávná a nám do toho nic není. Zdá se nám, že se jí i mění povaha. Prosím o radu, co můžeme dělat. Mám právo přes její nesouhlas mluvit s její ošetřující lékařkou, případně ji objednat na vyšetření atd. ? Děkuji za odpověď.

Konzultovat s maminčinou ošetřující lékařkou můžete. Jenže objednat ji k vyšetřeni proti její vůli je problematické, spolupráce bude komplikovaná. Zvažte, co od zdravotního vyšetření očekáváte, jakou novou informaci získáte. Nebylo by vhodnější soustředit se spíše na sociální oblast? Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: