Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Proleženiny

2.1.2012 | Hana

Dobrý de,starám se o svoji babičku 86 a je uplný ležak,pomáhám ji 24hod denně,Múj problém je vtom že moje babička je bohužel na plenkáach a ma neustále pocit že je na záchodě,a vyslíká se mi z plen.Začali se ji dělat i proleženiny z toho jak se celá do rána počůra a nedá si říct.Nemám zatím to srdce ji někam dát,jen nevím jak sví dál,Do plenky si neustále strká hrnky atd.... a má pocit že je opět na záchodě.Budu ráda za jakou koliv radu ,jak ji ubránit proleženin a zvyku si sundávat pleny .Děkuji Hana Ps:je dobré vědět že je kam se obrátit na pomoc,jen tak dál,hodně štěstí

Zkuste přes praktického lékaře kontaktovat domácí zdravotní péči, jejich sestry mají větší praktickou zkušenost s manipulací při použití nejrůznějších plenek a s prevencí proleženin.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: