Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


problem s mym 83letym otcem

19.1.2011 | matas jaroslav

ziji ve spolecne domacnosti s otcem pred rokem a pul nadmerne zacal varit jidla co nestaci konzumovat a ji je zkazene hygienu ma nedostatecnou nekoupe se napr.pul roku v bytu je zapach od nej z pokoje tem ma jako obytne skladiste byla ho v bytu vysetrit psychiatricka a vyhnal ji a mne nenavidi kdyz mu domlouvam chodi na prodejni akce a kupuje tam vse co mu nabizeji ma vse od nich nekolikrat to same pro nej dulezite potrebne veci jak rika a ja s tim nic nemohu delat hlavne me vadi ale ten zapach co je kazdodenne od nej a siri se po celem bytu jsem majitel bytu ziji zde s nezletilym synem a pokud otec neohrozuje sebe na zdravi atd.tak pry s tim nemohu nic dela protoze je to osoba blizka a nikdo ho nedonuti aby se nechal vysetrit na psychiatrii dekuji za prip.odpoved a radu.

K posouzení situace kontaktujte spíše hygienickou službu, jestli se jedná o veřejné ohrožení, zda váš otec je nebezpečný svým jednání i okolí. Jen v tom případě by bylo možno uvažovat o nedobrovolném překladu na psychiatrii. Můžete ještě uvažovat o omezení způsobilosti k právním úkonům.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: