Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvky na pomůcky

31.5.2012 | Jana

dobrý den, máme 85 letou maminku po dvou mozkových mrtvicích s ochrnutím levé části těla a inkontinencí. V současné době je po 1,5 roce stráveném v LDN v domově pro zdravotně a tělesně postižené. Pobírá příspěvek 4000,/měsíc. Nyní nám bylo sděleno, že inkontinanční kalhotky, které nosí 24 hodin denně si bude muset zajišťvat sama, že jsou omezeny finanční prostředky od státu. Vedle příspěvku na péči si hradí pobyt ve výší 85% důchodu. Je tato informace pravdivá nebo, kde si ji ověřit. Děkuji Jana

Informace není správná, pokud má ústav a ošetřující lékař smlouvu s pojišťovnou, tak inkontinenční pomůcky předepisuje, jako by byla maminka doma. Množství záleží na stupni inkontinence, je-li potřeba více, hradí klient či jeho rodina, tedy, to co je nadlimitní. Ale v dobře fungujícím zařízení ani k tomu nedochází.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: