Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek pro osobu zbavenou svépravnosti

17.6.2012 | Eva Kantorová

Mám známého, který je zbaven svépravnosti, ale pracuje v chráněných dílnách za méně než miniumální mzdu. Otec za něj vyzvedává plat. Mohou rodiče ještě dostávat příspěvek na osobu blízkou? Neušetří nic, všechny peníze utrácí za blbosti a rozhoduje se s velkými obtížemi. Je mu si 21 let. Děkuji za odpověď. Kantorová

V případě osoby omezené, či zbavené svépravnosti je soudem stanoven opatrovník, který i spravuje její finance, vede o ní evidenci a předkládá 1x ročně soudu. Pravděpodobně se jedná o otce vašeho známého, který vyzvedává jeho plat z chráněné dílny. Na příspěvek na péči o osobu blízkou samozřejmě má. Opatrovník stanoveny soudem nikterak nesouvisi se sociálním příspěvkem na péči.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: