Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek při péči o osobu blízkou

5.6.2012 | Renata

Dobrý den, prosím, můžete mi poradit? Starám se o nemocného manžela, který pobírá příspěvek na péči III. stupně-těžká závislost. Momentálně jsem registrovaná na úřadu práce, ale bohužel do práce nemohu, manžel potřebuje celodenní péči. Mám nárok na nějaký příspěvek, který by mi nahrazoval alespoň částečně mzdu?
Děkuji za odpověď

Příspěvek pro vás je oněch 8 000 Kč manžela, které je vám předáno, vždyť jste jistě nahlášena jako hlavní pečujícící.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: