Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek o osobu blízkou

16.5.2011 | Michaela Plchová

Dobrý den,
starám se o svoji babičku,které bylo nedávno 90let.Sice chodí bez cizí pomoci, žije sama ve svém domečku, ale já jsem nucena tam denodenně docházet, nakupuji ji, vařím, obstarávám léky, vozím ji k nám a koupu ji, peru, žehlím, vytírám, uklízím.Babička špatně slyší, vidí, trpí inkontinencí, takže hygiena musí být 100%.Vím, že kdyby jsme ji dali do nějakého ústavu, byl by to její konec, je zvyklá doma a tam chce dožít. Požádala jsem si o příspěvek na péči, abych to mohla vykonávat a stíhat, neboť se starám ještě o dvě malé děti a je to dost náročné. Přiznali mě příspěvek ve výši 800,--Kč, což vůbec nepokryje moje náklady. Chci se do rozhodnutí odvolat, prosím poraďte mi jak postupovat. Vzhledem k věku mojí babičky a péči, kterou okolo ní vykonávám je to dost směšné a po babičce, vzhledem k výši jejího důchodu toho taky moc žádat nemůžu. Musí zaplatit poplatky, léky, atd.

Prosím poraďte mi jak se v tomto případě postupovat nebo jaký je další postup.

Děkuji a přeji krásný den!!!!

Michaela Plchová

V rozhodnotí, které babička dostala, je i upozornění jak a kam se odvolat. Samotný věk není argumentací, jde o jeji závislost na péči další osoby. K pomoci lze využít i terénní práci pečovatelské služby.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: