Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek na provoz motorového vozidla

28.12.2003 | Olin

Jsem rozvedený ID se ZTP. Žiji s družkou,která má automobil. Stát po mně vyžaduje buď abych se proti své vůli oženil, nebo měljiž zletiléděti nebo byl bohatý...,jinak na mně nikdo neuplatní výše zmiňovaný příspěvek, i když mne dlepotřeby dopravuje!!! Je to jen diskriminace invalidů, nebo prohřešek proti mezinárodnímu právu, nebo neopodstatněná tvrdost zákona...?

K řešení uvedené problematiky přece jenom nejsem kompetentní. Shrnu-li vaši otázku, vy nemáte auto, družka ano a ta by otázku kolem příspěvku na provoz motorového vozidla, například, když vás veze k lékaři, měla konzultovat na odboru sociálních věcí.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: