Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči versus léčebna

22.10.2018 | Vendula

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám tatínka s Alzheimerovou chorobou, byl mu přiznám příspěvek na péči, již něco přes rok, chci se zeptat, jak to funguje, když je momentálně umístěn v psychiatrické léčebně, na přání ošetřujícího lékaře, nebylo sděleno, jak dlouho tam bude, je to na upravení stavu. Léčebna chce samozřejmě ukládat peníze na hygienu atp, chci se tedy zeptat, zda má tedy na dávku stále nárok, či se musí hlásit úřadu práce, ale není tam ještě měsíc, nevíme si rady. Předem děkuji za odpověď.

Pokud bude tatínek hospitalizován přes měsíc, vše zajistí tamější sociální pracovnice, s níž máte možnost konzultace. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: