Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek na péči o slepého strýce

1.2.2012 | Marie Slezáčková

Dobrý den. Chci se poradit jestli mám nárok na příspěvek na péči o strýce který je prakticky slepý? Jsem zaměstnaná,ale do práce chodím jen každý třetí den,jinak jsem doma. Strýci musím vařit teplé jídlo a chystat svačiny. Je v plném invalidním důchodu. Bydlí na ubytovně. Lepší bydlení si z důchodu nemůže dovolit.Jídlo si nedokáže sám nachystat,nikam si nedojde,proto se zdržuje pouze na ubytovně. Psychicky je na tom už celkem dobře-minulý měsíc jsem ho našla na pokoji bezvládného-pokus o sebevraždu.Je možné na něj dostat příspěvek na péči i když zůstanu dále zaměstnaná? Nebo lze získat jiný druh příspěvku?Děkuji.

K objektivizaci nutno říct, že řada nevidomých si chystá sama svačiny, vaří teplé jídlo a má invalidní důchod. Problém bude u strýce spíše s prožíváním a psychikou, je v psychiatrické péči po pokusu o sebevraždu? I když popisujete, že je na tom psychicky dobře. Strýc samozřejmě může zažádat o příspěvek na péči, výsledek ale nelze předvídat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: